Niemal połowa medyków z województwa odmawia przyjęcia szczepionki

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział we wtorek, że szczepionki przeciw COVID-19 mają dotrzeć do Polski lada dzień a pierwsza dawka szczepionki zostanie podana 26 grudnia. Jako pierwsi mają być zaszczepieni medycy, jednak nie wszyscy chcą się zaszczepić. W Małopolsce niemal połowa nie wyraziła zgody na przyjęcie szczepionki. 

Fot. Shutterstock

Termin deklaracji o przyjęciu szczepionki minął w piątek 18 grudnia. Na listach znalazło się jednak mnóstwo wolnych miejsc.

Jak informuje Gazeta Krakowska niemal połowa medyków z województwa małopolskiego nie wyraziła zgody na przyjęcie szczepionki. Dyrekcje szpitali mają nadzieję, że część lekarzy, pielęgniarek i personelu medycznego jeszcze zmieni zdanie dlatego termin składania deklaracji o przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19 został przedłużony do 28 grudnia.

Jako pierwsi mają być zaszczepieni pracownicy szpitali węzłowych. GK podaje, że ze Szpitala Specjalistycznego im. Dietla do szczepień zgłosiło się zaledwie 300 pracowników na 1200 osobową załogę. W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie zgłosiło się ponad 50% pracowników, podobnie w Szpitalu im. Jana Pawła II.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]