Premier: „Mamy zgodę Komisji Europejskiej na uruchomienie kolejnej tarczy antykryzysowej”

Trwa konferencja premiera Mateusza Morawieckiego. Przekazał on, że dziś polski rząd uzyskał zgodę Komisji Europejskiej na uruchomienie kolejnej tarczy antykryzysowej. 

Fot. Kraków w Pigułce

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że w roku 2020 ze względu na pandemię koronawirusa jedną z kluczowych ról rządu była obrona miejsc pracy. Ten „egzamin” został zdany, bo różnego rodzaju tarcze finansowe obroniły ogromną ilość miejsc pracy. Premier zaznaczył, że w tej chwili Polska jest na drugim miejscu jeśli chodzi o najniższe bezrobocie w państwach Unii Europejskiej.

Mateusz Morawiecki dodał również, że wciąż pojawiają się też nowe miejsca pracy, a liczba osób pracujących jest nawet większa niż w roku 2019, co jest ogromnym sukcesem.

Dodał, że dziś rząd uzyskał zgodę na uruchomienie Tarczy Finansowej PFR 2.0. Conajmiej 35 miliardów złotych ma teraz szansę uratować kolejnych przedsiębiorów i miejsca pracy. Zaznaczył, że pojawi się specjalna tarcza dla gmin i powiatów położonych w górskich regionach kraju. Szczegóły mają zostać przedstawione w ciągu kilku najbliższych dni.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]