Prezydent o szczepieniach i protestach zaplanowanych na sylwestra: „Polska jest wolnym państwem i w demokracji wolno protestować”

Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania na antenie Polsat News poruszył temat szczepień, które już wkrótce mają pojawić się w Polsce. Zaznaczył, że nie jest entuzjastą szczepionek, ale mimo to planuje się zaszczepić. Skomentował również planowane na sylwestra protesty.

Fot. Grzegorz Bukala/REPORTER

Prezydent Andrzej Duda był gościem programu „Gość wydarzeń” na antenie Polsat News. Był między innymi pytany o święta Bożego Narodzenia. Przyznał, że będą one inne niż dotychczas i tak też będzie w jego rodzinie, ponieważ trzeba stosować się do obostrzeń. Prezydent powiedział, że podczas wigilijnej kolacji pojawią się u niego jedynie rodzice.

Zapytano Andrzeja Dudę również o strajki, które mają odbywać się w sylwestra. W planach jest między innymi manifestacja pod domem prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Prezydent zaznaczył, że Polska jest wolnym krajem, a w takim można protestować. Uważa, że w tym czasie powinniśmy się skupić na niesieniu radości i nadziei, jednak zaapelował jedynie do protestujących o zachowanie środków bezpieczeństwa w związku z COVID-19.

Na koniec odniósł się do programu szczepień. Podkreślił, że nie jest entuzjastom szczepionek, podczas kampanii wyborczej przyznał, ze nigdy nie zaszczepił się na grypę. Andrzej Duda nie lubi ingerencji igły w jego ciało, natomiast zaznaczył, że są sytuacje kiedy każdy, niezależnie od poglądów musi się temu poddać. I to jest taka sytuacja, bo najważniejsze jest teraz życie i zdrowie obywateli.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]