Tragiczny wypadek pod Wieliczką. Prokuratura ustala przyczyny

Do tragicznego wypadku w Zagórzu pod Wieliczką doszło w sobotę 19 grudnia. Samochód osobowy z dużą prędkością zderzył się z pasażerskim busem na drodze nr 94. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł 24-letni kierowca osobówki a rannych zostało 7 pasażerów busa. 

fot. Kraków112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie

Samochód osobowy jechał w tym dniu od strony Krakowa w kierunku Bochni. W przeciwną stronę jechał bus z pasażerami.

Jak ustaliła prokuratura, osobówka najprawdopodobniej wpadła w poślizg w którego następstwie uderzyła z ogromną siłą w jadącego z naprzeciwka busa. 24-letni kierowca Forda Escort zginął na miejscu.

W busie oprócz kierowcy znajdowało się 15 pasażerów. 7 z nich z lekkimi urazami nóg, rąk oraz głowy, zostało przewiezionych do szpitala. Pozostali pasażerowie zostali opatrzeni na miejscu i wrócili do swoich miejsc zamieszkania.

Jak podaje Gazeta Krakowska sprawa została zarejestrowana w Prokuraturze Rejonowej w Wieliczce o przestępstwo z art. 173§4 kk (katastrofa w ruchu lądowym, której następstwem jest śmierć człowieka).

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]