TVP obchodzi obostrzenia? Internauci oburzeni: „Oni mogą wszystko!”

Mimo pandemii, Telewizja Polska wciąż nie zrezygnowała z hucznego pożegnania roku 2020 i planuje bawić się w najlepsze w noc sylwestrową. Z racji braku udziału publiczności, mają ją udawać… tancerze. A co z noclegiem jeśli zamknięto hotele? Internauci nie kryją oburzenia.

Fot. Pixabay

Podczas „Sylwestra Marzeń z Dwójką” wystąpią między innymi Zenon Martyniuk, Cleo, Golec uOrkiestra, Roksana Węgiel czy zespół Boys. Nikogo by to nie dziwiło, ponieważ od wielu lat stacje telewizyjne organizują koncerty sylwestrowe. Jednak w tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, jest nieco inaczej. TVN zrezygnowało całkowicie z organizacji imprezy, Polsat przeniósł ją do swojego studia.

Tak nie zrobiło TVP, które imprezę będzie transmitować z amfiteatru w Ostródzie. Oczywiście wszystko bez udziału publiczności, którą w tym roku, jak podaje portal Press, zastąpią tancerze. Oprócz tego telewizja prawdopodobnie wykorzysta znajdujący się w pobliżu swój ośrodek wypoczynkowy. Internauci pytają się jak to możliwe, skoro hotele od 27 grudnia zostają zamknięte ze względu na kwarantannę narodową.  „Widzę, że tych to godzina policyjna i impreza do 5 osób nie obowiązuje”, „Oni wszystko mogą” – piszą oburzeni czytelnicy.

Sytuację skomentował też prezes WOŚP, Jerzy Owsiak, który napisał:

„W sylwestra na żywo telewizja i artyści odpalą koncert. To takie moje pytanie chociażby do artystów: a gdzie będziecie spali, skoro hotele pozamykane? I pytanie do obsługi całego tego przedsięwzięcia w TVP: to gdzie będziecie spali, skoro hotele pozamykane? I pytanie do Pana Jacka Kurskiego: gdzie Pan będzie nocował, skoro wszystkie hotele będą pozamykane?”

Póki co odpowiedzi nie dostał. Jak jednak zdarzało się już kilka razy w tym roku, Telewizja Polska mogła organizować koncerty podczas pandemii. Wśród nich był między innymi koncert „Dla Ciebie, Mamo”, który puszczany został 26 maja.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]