Zmarł nestor polskich organistów. Występował na festiwalach w Polsce i za granicą!

W wieku 87 lat zmarł profesor Mirosław Pietkiewicz, nestor polskich organistów, który występował podczas licznych festiwali w Polsce i całej Europie. Był pierwszym wykonawcą ponad 20 utworów polskich kompozytorów współczesnych.

Fot. Kraków w Pigułce

Mirosław Pietkiewicz był wybitnym artystą i pedagogiem. Występował podczas licznych festiwali organowych w Polsce i w Europie. Jako pierwszy wykonał ponad 20 utworów polskich kompozytorów takich jak Jerzy Bauer, Tadeusz Paciorkiewicz, Bronisław Kazimierz Przybylski. Zmarł w wieku 87 lat. Informację o jego śmierci przekazał organista Piotr Grajter, absolwent klasy Pietkiewicza.

„Zapamiętamy profesora jako wybitnego artystę, pedagoga, erudytę, człowieka życzliwego, obdarzonego wyjątkowym, acz wysmakowanym poczuciem humoru, który był zawsze blisko nas i wszechstronnie formował nasze, nie tylko artystyczne, postawy i charaktery. Będzie nam go brakować.”

-napisał. Profesor Mirosław Pietkiewicz związany był z Akademią Muzyczną w Łodzi, pełnił tam fukcję prorektora i kierownika Katedry Organów, Klawesynu i Muzyki Dawnej. Prowadził też klasę organów.

Mirosław Pietkiewicz był laureatem wielu nagród i odznaczeń. Między innymi dostał Srebrny i Złoty Krzyż Zasługi, Krzyża Kawalerskiego i Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski. Zorganizował cykl dorocznych koncertów, a także był kierownikiem artystycznym dwóch festiwali.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]