GIS wycofuje te chipsy z Aldi, Auchan i Tesco. Mogą być niebezpieczne dla alergików

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez Intersnack Poland Sp. z o.o. wycofaniu niektórych partii chipsów o smaku wasabi ze względu na obecność gorczycy niedeklarowanej na etykiecie produktu. Spożycie produktu przez osoby uczulone na gorczycę może wywołać u nich reakcję alergiczną.

Fot. Kraków w Pigułce

Szczegóły dotyczące produktu:

Producent: Intersnack Poland Sp. z o.o. Niedźwiedź 64, 32-090 Słomniki k. Krakowa

Wycofaniem objęte są chipsy o smaku wasabi, które były dostępne w sprzedaży w sieciach handlowych ALDI, AUCHAN i TESCO. Szczegółowe informacje o wycofywanych produktach znajdują się poniżej:

Fot. GIS

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Firma Intersnack Poland Sp. z o.o. po otrzymaniu informacji o zanieczyszczeniu gorczycą posypki o smaku wasabi podjęła niezwłoczne działania w celu identyfikacji produktów, do produkcji których ten składnik został użyty oraz zdecydowała o konieczności wycofania tych produktów z obrotu. W tym celu zwróciła się o wycofanie produktów przez odbiorców: ALDI Sp. z o.o., Auchan Polska Sp. z o.o. oraz Tesco Polska Sp. z o.o.

W związku z powyższym:

  • ALDI Sp. z o.o. podjęła decyzję o wycofaniu kwestionowanych partii produktu i poinformowała na swojej stronie internetowej (https://www.aldi.pl/narzedzia/recalls/wycofanie-produktu-marki-feurich–chipsy-grubo-cite-o-smaku-wasa.html) klientów o wycofaniu produktu z obrotu.
  • Auchan Polska Sp. z o.o. podjęła decyzję o wycofaniu kwestionowanych partii produktu i poinformowała w miejscach sprzedaży klientów o wycofaniu produktu z obrotu.
  • Tesco Polska Sp. z o.o. podjęła decyzję o wycofaniu kwestionowanych partii produktu i poinformowała na swojej stronie internetowej (https://tesco.pl/oswiadczenia-i-powiadomienia/) klientów o wycofaniu produktu z obrotu.
    Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania prowadzony przez dystrybutora.

Zalecenia dla konsumentów:

Osoby z alergią na gorczycę nie powinny spożywać wskazanych w komunikacie partii produktów.

Produkty można zwracać do miejsca zakupu, zgodnie z informacjami sieci handlowych, w których produkty były dostępne.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]