Telewizja Polska odpowiada na zarzuty dotyczące sylwestrowej zabawy: „Wszystko jest legalne”

W tym roku sylwestrowe imprezy będą na pewno wyglądały zupełnie inaczej niż dotychczas. Polacy będą głównie przebywać w swoich domach, ponieważ wydarzenia masowe zostały odwołane lub organizowane bez udziału publiczności. TVP jednak organizuje koncert plenerowy w amfiteatrze, a internauci zastanawiają się jak to możliwe podczas pandemii COVID-19. Teraz telewizja się tłumaczy.

Fot. Pixabay

TVP organizuje w tym roku koncert plenerowy w amfiteatrze w Ostródzie. Portal „Press” i internauci zastanawiają się jak telewizja chce zorganizować tak dużą imprezę podczas pandemii koronawirusa. Zwrócono uwagę między innymi na to gdzie będą nocować artyści i ekipa techniczna, a także tancerze, którzy mają udawać publiczność, skoro hotele będą pozamykane.

Teraz Centrum Informacji Telewizji Polskiej wystosowało specjalny komunikat. Zapewniono, że całe wydarzenie będzie całkowicie legalne i z zastosowaniem wszelkich obostrzeń wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z 21 grudnia 2020 roku.

„Realizacja i transmisja koncertu bez udziału publiczności jest dozwolona. Większość artystów bezpośrednio po występie wróci do domów, natomiast obsługa produkcji skorzysta z noclegów w obiektach, które spełniają wymogi określone w rozporządzeniu. Telewizja Polska apeluje o nierozpowszechnianie licznych nieprawdziwych i sprzecznych z oficjalnym stanowiskiem Spółki informacji w sprawie sylwestra. W każdym takim przypadku zostaną przez TVP podjęte zdecydowane kroki prawne”

-dodano.

Tegoroczny „Sylwester Marzeń z Dwójką” rozpocznie się o godzinie 19:45 na antenie TVP2 i potrwa do 0:15. Wśród gwiazd pojawią się między innymi Zenon Martyniuk, Cleo, Viki Gabor, Roksana Węgiel, Helena Vondrackova, Golec uOrkiestra czy Thomas Anders z Modern Talking.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]