Uwaga! Fałszywe SMS-y dotyczące kwarantanny!

Jak informuje portal niebezpiecznik.pl, osoby korzystające z telefonów z systemem Android otrzymują SMS-y informujące o wytypowaniu do kwarantanny domowej. Oszuści zachęcają, aby pobrać aplikację. Dzięki niej mogą przejąć  m.im. hasła do logowania w bankowości mobilnej.

Fot. Kraków w Pigułce

Jak donosi portal niebezpiecznik.pl, Polacy korzystający z systemu Android muszą szczególnie uważać. Pojawiły się wiarygodnie wyglądające wiadomości tekstowe, które informują, że dana osoba została wytypowana do kwarantann domowej. Zalecają pobrać aplikację, aby sprawdzić następną wizytę policji. Dołączony jest link, który  następnie przekierowuje osobę do fałszywego sklepu Google Play.

 

Okazuje się, że jest to groźne oszustwo. W sklepie znajduje się aplikacja, która pod przykrywką oficjalnej aplikacji rządowej, ma na celu przejęcie danych. Użytkownicy, którzy pobiorą aplikację dają złodziejom dostęp do haseł w bankowości mobilnej czy przejęcia oszczędności.

W przypadku zainstalowania aplikacji należy natychmiast skontaktować się ze swoim bankiem. Portal zapewnia, że osoby posiadające sprzęt Apple nie mają się czego obawiać. System iOS nie ma możliwości pobrania tej aplikacji nawet przez przypadek.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]