Nowe obostrzenia już obowiązują. Zobaczcie czego nie można od dzisiaj robić

Od poniedziałku weszło w życie rozporządzenie, które wprowadza nowe obostrzenia.

Fot. Beata Zawrzel/REPORTER

W poniedziałek weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z epidemią koronawirusa.

W rozporządzeniu czytamy, że od 31 grudnia do 17 stycznia obowiązują ograniczenia w działalności hoteli. Będą mogli skorzystać z nich wyłącznie medycy, załogi samolotów i kierowcy transportu. Hotele pracownicze i dla pracowników sezonowych działają bez zmian.

W galeriach zamkniętych jest wiele sklepów. W obiektach powyżej 2 tys. m2 otwarte są sklepy spożywcze, apteki, drogerie, księgarnie, sklepy zoologiczne, budowlane, meblowe oraz sklepy z akcesoriami samochodowymi i usługami telekomunikacyjnymi.

Nadal zamknięte pozostają obiekty fitness w tym siłownie, baseny, aquaparki, a także dyskoteki i nocne kluby. Wyjątkiem są obiekty przeznaczone dla kadry narodowej. Wprowadzono też brak możliwości prowadzenia działalności związanej z poprawą kondycji fizycznej, zamknięte będą również kasyna. Od 4 do 17 stycznia będą ferie zimowe dla całego kraju w jednym terminie.

Rozporządzenie mówi też o obostrzeniach w Sylwestra, ale premier zapowiedział, że godziny policyjnej ostatecznie nie będzie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]