Apel o rozłożenie w czasie ferii zimowych. Czy to możliwe?

Przedsiębiorcy z Podhala nie ukrywają, że obostrzenia z którymi muszą się zmierzyć mogą a w wielu wypadkach na pewno doprowadzą do bankructwa branży turystycznej. Zamknięcie hoteli, stoków oraz skumulowanie ferii zimowych, dla wielu może okazać się przysłowiowym gwoździem do trumny. 

fot. Pixabay

W Zakopanem odbyła się konferencja prasowa z udziałem posłów Koalicji Obywatelskiej, którzy ponownie apelują do rządu o zmniejszenie restrykcji przed zbliżającymi się feriami.

Jagna Marczułajtis i Ireneusz Raś mówili wprost o skutkach zamrożenia branży turystycznej. Odnieśli się również do prawnych wybiegów przedsiębiorców oferujących wynajem miejsc parkingowych z darmowym noclegiem. Posłanka Jagna Marczułajtis zwróciła uwagę na podjęcie przez hotelarzy dramatycznych wyborów, gdyż zostali pozbawieni możliwości zarobkowania.

Pojawił się również apel o rozłożenie w czasie ferii zimowych wedle modelu słowackiego czyli od 4 stycznia do 14 marca. Posłowie apelowali również o zniesienie części obostrzeń oraz otwarcia hoteli na ten czas.

Do ferii zostało już niewiele czasu a stanowisko rządu w tej kwestii wydaje się być nieugięte.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]