Czy zapis o zakazie wyjścia z domu w noc sylwestrową zostanie usunięty? Rzecznik rządu wyjaśnia

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd decydował, że nie będzie wprowadzona godzina policyjna w noc sylwestrową. Rzecznik rządu natomiast wyjaśnia czy zapis o zakazie wyjścia z domu zostanie usunięty z rozporządzenia. 

Fot. Pixabay

Mateusz Morawiecki podczas niedzielnej konferencji przekazał, że rząd zdecydował się nie wprowadzać godziny policyjnej. Wyjaśnił, że aby mógł to zrobić trzeba byłoby wdrożyć stan wyjątkowy, co w obecnej sytuacji nie jest niezbędne. Zaapelował natomiast o to, by spędzić ten czas w domu, w jak najwęższym gronie, nie przemieszczając się i nie używając fajerwerków.

Rzecznik rządu w rozmowie na antenie Polsat News został zapytany czy zatem zapis o zakazie wyjścia z domu zostanie usunięty z obecnego rozporządzenia.

„Chciałbym uściślić. Nie ma godziny policyjnej i nie była wprowadzona. Mamy zakaz przemieszczania się poza określonymi celami. To nie jest godzina policyjna. Te przepisy, które są, one pozostaną.”

-powiedział rzecznik. Jak zaznaczył Piotr Mueller, policja wciąż może legitymować i nakładać mandaty.

Rzecznik rządu wypowiedział się również na temat szczepień. Jego zdaniem ostatnie dni pokazują, że liczba chętnych do szczepienia stale rośnie. Jak dodaje, każda dodatkowa osoba to zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. Jeśli zaszczepi się kilkadziesiąt procent całej populacji, uda się wygrać walkę z COVID-19.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]