Drugi dzień szczepień. Ile osób przyjęło już szczepionkę?

W niedzielę zaczęło się szczepienie przeciw koronawirusowi. W etapie 0 szczepienie dotyczy personelu medycznego w którego skład wchodzą lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i personel współpracujący. 

Pierwszą szczepionkę w Małopolsce podano w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Jak informuje Radio Kraków, w Szpitalu im. Stefana Żeromskiego podano już 75 dawek szczepionki przeciw koronawirusowi a 300 kolejnych dawek ma dotrzeć do szpitala jeszcze w tym tygodniu.

Do tej pory zgłosiło się w szpitalu ok 700 osób chętnych do zaszczepienia. Szpital jest gotowy szczepić ok. 150 osób dziennie.

Do małopolskich szpitali w pierwszej turze szczepień ma trafić 1275 dawek szczepionki. Na liście jest Szpital Uniwersytecki w Krakowie, Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie, Specjalistyczny Szpital im. Edwarda Szczeklika i Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie, Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu oraz Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu.

W poniedziałek rano do Polski doleciał transport z 300 tys. dawek.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]