Halny zrywa dachy i powala drzewa!

Mocniejsze podmuchy halnego wiatru są odczuwalne nawet w Krakowie ale to na Podhalu wyrządził największe straty. W poniedziałek część Zakopanego była pozbawiona prądu. Straż Pożarna była wzywana do powalonych drzew i zerwanych dachów. 

fot. OSP Kościelisko

Strażacy na Podhalu wyjeżdżają dzisiaj wielokrotnie do powalonych drzew i zerwanych dachów. Szalejący w górach halny pokazuje swoją niszczycielską siłę.

Od wczesnego ranka siła wiatru wzrasta a interwencje strażaków nie mają końca. Głównie wyjeżdżają do powalonych drzew oraz konarów blokujących drogi ale także do zerwanych dachów.

fot. OSP Kościelisko

Część Zakopanego została dzisiaj pozbawiona prądu za sprawą drzew które zahaczyły o przewody elektryczne. Największą liczbę interwencji odnotowano w gminie Kościelisko.

fot. OSP Kościelisko

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnymi podmuchami wiatru. W górach wiatr może osiągać nawet 150 km/h, w niższych partiach i rejonach małopolski wiać ma z siłą 25-40 km/h.

Alarm obowiązuje do wtorkowego poranka kiedy siła wiatru powinna maleć. Wiatr jednak wieje z południa, dlatego mocniejsze podmuchy są już odczuwalne w Krakowie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]