Jest stanowisko Konferencji Episkopatu Polski ws. szczepionek

Zespół Ekspertów do spraw Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski wydał stanowisko ws. szczepionek przeciw COVID-19. „Decyzja o szczepieniu jest kwestią wyboru danej osoby dokonanym przez nią w sumieniu” – czytamy w oświadczeniu. 

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Jak podaje w dokumencie Konferencja Episkopatu Polski, nikt nie powinien być zmuszany do przejścia procedury szczepiennej.

Zespół Ekspertów Episkopatu sprzeciwia się wykorzystywaniu w szczepionkach linii płodowych linii komórkowych, w tym komórek z abortowanych płodów, zaznaczając przy tym, że nie wszystkie szczepionki były lub są produkowane przy użyciu tej właśnie technologii.

Jak czytamy w dokumencie, każdy ma prawo do pełnej informacji o szczepionkach i dopiero wtedy może podjąć w zgodzie ze swoim sumieniem decyzję o podjęciu tej procedury. Jednocześnie Kościół popiera prawo rodziców do podejmowania autonomicznych decyzji dotyczących szczepień swoich dzieci.

W dokumencie podejmowane są kwestie zagrożeń cytowane w kompetentnych opiniach a także wskazywane przez samych producentów dlatego decyzja o przyjęciu szczepionki powinna być konsultowana z kompetentnym lekarzem.

Całość dokumentu można przeczytać na stronie Episkopatu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]