Kara za przemieszczanie się w Sylwestra nadal aktualna!

W niedzielę premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że rząd nie wprowadza godziny policyjnej. Rzecznik rządu, jak i szef KPRM rozwiewają wątpliwości: zakaz przemieszkania wciąż jest, kary również.

Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera powiedział, że ograniczenia, jakie są w Sylwestra to zakaz przemieszczania się, a nie godzina policyjna.

Jest ustawa z 2008 roku o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi i tam jest artykuł 46. Mówi on, że Rada Ministrów może w rozporządzeniu ustanowić nakaz określonego sposobu przemieszczania się. W związku z tym korzystamy z tego zapisu i na tej podstawie zostało wydane stosowne rozporządzenie, więc te przepisy są obowiązujące – dodał w poniedziałek szef KPRM w Radiu TOK FM.

– Chciałbym uściślić. Nie ma godziny policyjnej i nie była wprowadzona. Mamy zakaz przemieszczania się poza określonymi celami. To nie jest godzina policyjna. Te przepisy, które są, one pozostaną – mówił  rzecznik rządu Piotr Müller.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]