Kolejne dawki szczepionki już w Polsce!

Przed godz. 8 w poniedziałek 28 grudnia na Lotnisko Chopina w Warszawie wylądował samolot z kolejnymi dawkami szczepionek przeciw koronawirusowi. Odbiór 300 tys. dawek specyfiku firmy Pfizer nadzorował premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski. 

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Tuż po wylądowaniu szczepionek, premier Mateusz Morawiecki ogłosił na konferencji, że jeszcze w poniedziałek oraz we wtorek szczepionki trafią do 250 szpitali w całej Polsce.

Premier dodał, że to dopiero początek bo już niedługo przylecą szczepionki dla 30 mln obywateli. To operacja powrotu do życia z przed pandemii. Każdy chce by ono wróciło. Dlatego zdecydowaliśmy się być w pierwszej grupie państw, która będzie szczepić ludzi. – powiedział premier.

Mateusz Morawiecki podczas konferencji apelował i zachęcał Polaków by zapisywać się do szczepień przeciwko koronawirusowi w odpowiednim momencie oraz kolejności.

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]