Kolejny europejski przewoźnik zbankrutował z powodu koronawirusa!

Linia lotnicza Montenegro Airlines poinformowała, że kończy swoją działalność. Ostatni lot wykonała 25 grudnia. Jest to już kolejna europejska linia, która zbankrutowała z powodu pandemii wirusa SARS-CoV-2. 

Fot. Pixabay

25 grudnia linia Montenegro Airlines wykonało swój ostatni lot pasażerski z Belgradu do Podgoricy. Następnie ogłosiła bankructwo. Jak poinformowała amerykańska agencja prasowa Associated Press, firma od lat zmagała się z długami. Do tego w marcu doszła pandemia koronawirusa.  Odsetek osób podróżujących liniami w ciągu ostatnich miesięcy był zbyt niski, aby firma mogła dalej funkcjonować.

Narodowa linia Czarnogóry zatrudniała około 350 osób i posiadała 4 samoloty. Jak informuje „Independent”, w 2019 roku 657 tysięcy podróżujących skorzystało z usług Montenegro Airlines. Jest to mniej więcej tyle ile linia Ryanair przewozi w ciągu dwóch dni.

Decyzję o zamknięciu linii podjął czarnogórski rząd. Minister finansów zapewnił jednak, że w ciągu najbliższych miesięcy ma powstać nowa linia lotnicza. Montenegro Airlines to już kolejny przewoźnik, który w ostatnim czasie zbankrutował. Poprzednio była to słoweńska linia Adria Airways.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]