Wybrał się samotnie na Rysy w skrajnie trudnych warunkach. 13 ratowników w akcji

W Tatrach od wczesnego ranka panują bardzo trudne warunki pogodowe. Wedle prognoz, warunki miały ulec znacznemu pogorszeniu co z resztą nastąpiło. W poniedziałek jakiekolwiek wyjście w góry mogło skończyć się tragicznie. Samotne wyjście w tym dniu na Rysy to już skrajny brak wyobraźni. 

fot. Pixabay

Turysta, który samotnie chciał zdobyć Rysy przy skrajnie trudnych warunkach nie zaszedł jednak daleko. Wyruszył z rejonu Morskiego Oka.

Jeszcze przed godziną 8 zgłosił do centrali TOPR, że wpadł w kłopoty. Mężczyzna zgubił szlak a dodatkowo doznał przy upadku kontuzji stawu skokowego.

Warunki w Tatrach pogarszały się z każdą minutą a porywisty wiatr utrudniał akcję ratowniczą. Na pomoc wyruszyło 13 ratowników. Na szczęście udało się odnaleźć turystę i na noszach znieść go w rejon Czarnego Stawu.

Ratownicy przypominają że w Tatrach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego, wieje porywisty wiatr a warunki są skrajnie niebezpieczne. Wyruszanie w górskie wycieczki w takich warunkach jest w tym czasie bardzo niebezpieczne.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]