Halny wiał z prędkością 200 km/h. Leśniczy nagrał film ostrzegawczy [wideo]

Warunki pogodowe na Podhalu były w ciągu ostatniej doby fatalne a wręcz niebezpieczne. Jakiekolwiek wyprawy w góry mogły zakończyć się tragicznie. Straż Pożarna wyjeżdżała głównie do zerwanych dachów i powalonych na drogach drzew. Ratownicy TOPRu też mieli pełne ręce roboty. 

fot. Tatrzański Park Narodowy

Halny powoli odpuszcza, ale ostatnie dwa dni były na Podhalu wyjątkowo niebezpieczne. Wiatr w wysokich partiach gór osiągał prędkość nawet 200 km/h

W niższych rejonach wiatr wyrządził wiele szkód zrywając dachy lub powalając drzewa na drogi. Ratownicy górscy też mieli ręce pełne roboty bo turyści w taką pogodę nie odpuszczali i ruszali na górskie wyprawy.

Leśniczy z Morskiego Oka Grzegorz Bryniarski nagrał film dla tych, którym brak wyobraźni o niszczycielskiej sile halnego i przesłał do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ku przestrodze film zamieszczamy również i my.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]