Kara za chodzenie w sylwestra będzie ściągana z konta! Nawet 30 tys. zł!

Minister Zdrowia Adam Niedzielski ostrzega, że kary za chodzenie wbrew zakazowi będzie dotkliwa i ściągana z konta. Godzina policyjna nie będzie obowiązywać w noc sylwestrową jednak wciąż utrzymany jest zakaz przemieszczania się pomiędzy godz. 19, a 6 rano.

Fot. Pexels

Minister Zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z Radiem Zet zapowiedział stanowczo, że policja będzie wystawiać mandaty w noc Sylwestrową za wychodzenie z domu.

Wprawdzie godzina policyjna nie obowiązuje jednak złamanie zakazu przemieszczania będzie skutkował mandatami.

Minister na antenie stacji powołał się na „art.52 konstytucji, który wprowadza możliwość ograniczenia ustawą swobody poruszania się. Ustawa o zwalczaniu i zapobieganiu chorobom zakaźnym ma art. 46 a następnie jest rozporządzenie.”

Stanowczo potwierdził, że będą mandaty. Koszt nie tylko może być bardzo wysoki a kłopotliwy w kwestii odwołania.

„Policja po każdej interwencji może sporządzić wniosek o postępowanie administracyjne, a tam wymierzona jest kara do 30 tys. złotych i jest egzekwowana z konta w ciągu 7 dni. Dopiero potem można się odwołać.” – zapowiedział Adam Niedzielski na antenie Radia Zet.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]