Odszkodowania za negatywne skutki szczepień? Jest zapowiedź rzecznika

Rzecznik rządu Piotr Muller zapowiedział, że powstanie fundusz do wypłat odszkodowań za negatywne skutki szczepienia przeciw COVID-19. 

Fot. Shutterstock

Rzecznik rządu zapowiedział, że fundusz do wypłaty odszkodowań po ewentualnych negatywnych skutkach szczepionki zostanie przyjęty w drodze ustawy.

Piotr Muller, który był gościem TVP Info powiedział, że „fundusz ma zabezpieczyć przede wszystkim takie roszczenia, które mogłyby się pojawić, ale w tej chwili, jeżeli chodzi o negatywne skutki szczepień, to one są wskazane w dokumentacji medycznej, one są bardzo niewielkie, ale mimo wszystko mogą się zdarzyć.”

To już trzeci dzień odkąd podano pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy medyczni, lekarze, pielęgniarki i farmaceuci a także pracownicy DPSów, MOPSów i służby sanitarne. W następnej kolejności będą seniorzy, służby mundurowe i nauczyciele.

Jeszcze w styczniu możemy spodziewać się dostawy 1,5 mln dawek szczepionki.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]