Rząd zapowiada ważną zmianę dla bezrobotnych!

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii zapowiedziała ważną zmianę dotyczącą osób bezrobotnych. Pojawi się oddzielenie statusu bezrobotnego od ubezpieczenia zdrowotnego. Oprócz tego pojawi się elektronizacja procedur i lepsze dostosowanie modelu zatrudniania cudzoziemców do potrzeb pracodawców. 

fot. Pixabay

Iwona Michałek, wiceminister rozwoju, pracy i technologii przekazała w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” najnowsze plany rządu dotyczące osób bezrobotnych. Jak zaznacza, najważniejszą zmianą będzie oddzielenie statusu bezrobotnego od ubezpieczenia społecznego.

Wiceminister tłumaczy, że nikomu nie chodzi o pozbawienie opieki zdrowotnej osób niepracujących. Celem resortu jest jedynie skrócenie zjawiska rejestrowania się osób pracujących „na czarno” jako bezrobotnych tylko po to, aby mieć prawo do leczenia.

Oprócz tego Iwona Michałek poinformowała, że ministerstwo pracuje nad elektronizacją procedur, co mocno wpłynie na polepszenie funkcjonowania całego procesu, ale także nad zatrudnianiem cudzoziemców. Nowy model miałby być lepiej dostosowany do potrzeb pracodawców.  Jak dodaje wiceminister, dzięki reformie urzędy pracy miałyby kłaść większy nacisk na aktywizację zawodową, ale również wspierać rozwój kompetencji pracowników.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]