Światowej sławy kardiochirurg o szczepieniach: „To jedyne wyjście, aby powstrzymać pandemię”

W rozmowie z Radiem Łódź światowej sławy kardiochirurg Grzegorz Religa wypowiedział się na temat ważności szczepień. Sam był jednym z pierwszych lekarzy zaszczepionych w województwie łódzkim. 

Fot. Shutterstock

Grzegorz Religa jest synem Zbigniewa Religi, legendy kardiochirurgi, który jako pierwszy w 1985 przeprowadził operację na sercu. Niedaleko pada jabłko od jabłoni,  jego syn również jest światowej sławy kardiochirurgiem, ordynatorem oddziału kardiochirurgii szpitala im. Wł. Biegańskiego w Łodzi.

W rozmowie z Radiem Łódź dr. Religa wypowiedział się na temat szczepień. Sam jako jeden z pierwszych został zaszczepiony. Zaznaczył, że nie ma obaw co do bezpieczeństwa szczepionki i należy o tym pamiętać. Tłumaczył, że szczepionka nie pochodzi znikąd, tylko od firmy, która zajmuje się tym od ponad kilkudziesięciu lat. Nie może być zatem groźna. Przekonywał też, że masowe szczepienia są jedynym sposobem, aby przerwać pandemię. A tych, którzy wciąż w pandemię nie wierzą, doktor zaprosił do siebie na oddział, aby się przekonali jak to wygląda.

W niedzielę ruszył Narodowy Program Szczepień. W tej chwili trwają szczepienia tzw. grupy „0”, czyli pracowników służby zdrowia. Następnie zaszczepić się będą mogli pracownicy służb mundurowych, nauczyciele i seniorzy. Dla nich szczepienia ruszą po 15 stycznia 2021 roku. W późniejszym czasie szczepionka będzie ogólnodostępna.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]