14-latek czyścił niewybuch. Eksplodował mu w rękach

28 grudnia, nastoletni mieszkaniec Libiąża znalazł w masywie leśnym w Chrzanowie 3 granaty karabinowe odłamkowe FLACK 38 produkcji niemieckiej. Jako pasjonat rzeczy pochodzących z II wojny światowej postanowił je wyczyścić. Podczas wykonywania tych prac w garażu, jeden z granatów wybuchł powodując obrażenia ciała chłopaka, który został zabrany do szpitala.

Fot. KPP Chrzanów

O bardzo dużym szczęściu może mówić 14- letni mieszkaniec Libiąża, który wczoraj wykonując czynności mające na celu wyczyszczenie z korozji znalezionych w lesie granatów karabinowych spowodował wybuch jednego z nich. Eksplozja była na tyle duża, że skorodowane odłamki granatu okaleczyły ciało chłopca i powbijały się w ściany.

29 grudnia od rana, na miejscu zdarzenia działali policjanci wspólnie z 16 Batalionem Powietrzno – Desantowym z Krakowa, których zadaniem było sprawdzenie terenu pod kątem ujawnienia ewentualnych kolejnych niewybuchów.

Chociaż od zakończenia działań wojennych II wojny światowej minęło 75 lat, to nadal możemy spotkać się z jej pozostałościami. Należy pamiętać, że niewypały i niewybuchy posiadają różnoraką formę i kształt, stąd też w przypadku jakiegokolwiek podejrzenia, że odnaleziony przedmiot może być niewypałem lub niewybuchem należy powiadomić Policję, a nie samemu podejmować próbę weryfikacji swego podejrzenia, gdyż z reguły w takim przypadku finał może być tragiczny.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]