Henryk K. zatrzymany! Twórca mięsnego imperium był poszukiwany listem gończym!

Jak donosi „Super Express”, były właściciel zakładów mięsnych Henryk K. został zatrzymany w Argentynie. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Prokuraturze udało się go namierzyć. Obecnie znajduje się w areszcie domowym, a polskie władze starają się o jego ekstradycję. 

Fot. Kraków w Pigułce

Henryk K., twórca mięsnego imperium, był od października 2019 roku poszukiwany listem gończym. Sam uważał, że jest to związane ze zmową nadzorcy sądowego, banków, Cedrobu i śląskiego wymiaru sprawiedliwości, a głównym celem było zniszczenie jego zakładów i przejęcie ich za niską kwotę pieniędzy.

W rozmowie z Business Insider przekazał wtedy, że przebywa poza granicami Polski, ale nie ukrywa się. W czerwcu tego roku ogłoszono upadłość Zakładów Mięsnych HK. Decyzja uprawomocniła się w październiku, jedną część firmy ma przejąć firma Cedrob, dwie pozostałe firmy nie zostały ujawnione. Wiadomo natomiast, że z oferty wycofała się firma Tarczyński.

Henryka K. udało się namierzyć w stolicy Argentyny, w Buenos Aires. Jak informuje „Super Express” bisnesman znajduje się obecnie w areszcie domowym. Prokuratura rozpoczęła procedurę ekstradycyjną, mającą na celu sprowadzenie Henryka K. do Polski. Tu usłyszy zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz dokonania oszustw i przestępstw skarbowych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]