„Jesteśmy w zielonej strefie!” Branża domaga się zniesienia obostrzeń

Małopolska Organizacja Turystyczna wystosowała list z apelem do rządu o zniesienie lub zredukowanie obostrzeń w nadchodzącym okresie skumulowanych ferii lub rozłożenie ich w czasie do 14 marca.

fot. Pixabay

Małopolska Organizacja Turystyczna wystosowała apel do rządu o zniesienie obostrzeń i rozłożenie terminu ferii zimowych na 10 tygodni.

W apelu MOT przedstawia obecną sytuację jako zagrożenie dla całej branży turystycznej. Wprowadzone ograniczenia mogą spowodować całkowity upadek branży w najbardziej malowniczym i turystycznym regionie, zwłaszcza w okresie zimowym,  jakim jest województwo małopolskie.

Wedle wyliczeń MOT bazujących na dotychczasowym wskaźniku ECDC wg którego wyliczano dotychczasowe strefy zagrożeń zakażeniem koronawirusem, Małopolska znajduje się w strefie zielonej.

„Wskaźnik do sześciu osób to strefa zielona, miedzy sześć a dwanaście to strefa żółta, a powyżej dwunastu – czerwona. Stosując ten wskaźnik na dzień 28.12.2020 wg. oficjalnych danych rządowych prezentowanych na stronie www.gov.pl/web/koronawirus wszystkie powiaty Małopolski znajdują się w zielonej strefie. Biorąc pod uwagę powyższe, wyciągi narciarskie powinny być otworzone w pierwszej kolejności. Dla zapewnienie max. poziomu bezpieczeństwa korzystanie z infrastruktury turystycznej powinno być umożliwione ozdrowieńcom, osobom zaszczepionym przeciw COVID-19, osobom na podstawie aktualnego negatywnego wyniku testu antygenowego oraz osobom posiadającym pozytywny wynik na obecność we krwi przeciwciał anty – COVID-19.” – czytamy w liście MOT.

Dodatkowo organizacja domaga się rozłożenia w czasie ferii zimowych na okres 10 tygodni co pozwoliłoby zminimalizować straty przedsiębiorców i uniknięcie niepotrzebnego skumulowania się użytkowników stoków.

Całość apelu dostępna jest na stronie Małopolskiej Organizacji Turystycznej pod adresem mot.krakow.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]