Seniorzy otrzymają specjalne zaproszenia na szczepienia! Wiceminister zdrowia o szczegółach

Wiceminister zdrowia poinformował, że osoby po 60 roku życia otrzymają specjalne zaproszenia na szczepienia. Po otrzymaniu zaproszenia można będzie zgłosić się i zarejestrować szczepienie. Będzie to miało miejsce tuż po szczepieniach służby zdrowia.

Fot. Shutterstock

Na antenie TVP Info wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przekazał, że w tej chwili trwają szczepienia medyków. W następnej kolejności szczepionki będą obejmowały osoby starsze. Seniorzy otrzymają nawet specjalne zaproszenia na szczepienia. Wszystko ze względu na to, że to właśnie ta grupa jest najbardziej zagrożona zakażeniem i cięższym jego przebiegiem.

Po otrzymaniu zaproszenia, trzeba będzie zgłosić się i zarejestrować na szczepienia przez infolinię, internetowe konto pacjenta lub bezpośrednio u lekarza rodzinnego czy w punkcie szczepień. Dodatkowo, przyjdzie wiadomość tekstowa z informacjami, gdzie i kiedy trzeba będzie zgłosić się na szczepienie. Przypomnienie będzie też wysyłane dzień przed podaniem pierwszej dawki szczepionki.

„Najpierw szczepionkę dostaną najstarsi, potem coraz młodsi w tej najwyższej grupie wiekowej. Do rejestracji należy zgłaszać się dopiero po otrzymaniu przesyłki z zaproszeniem, żeby zachować kolejność roczników szczepień.”

-dodał Waldemar Kraska. Przekazał też, że ze szczepień będą mogły skorzystać również osoby, które zakażenie już przeszły. Czas rozpoczęcia kolejnych etapów szczepień zależy od dostaw szczepionek, najprawdopodobniej będzie to miało miejsce jeszcze w styczniu lub lutym 2021.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]