Zmarł polski sędzia żużlowy. Był jednym z najlepszych arbitrów!

Wczoraj wieczorem zmarł po ciężkiej chorobie Wojciech Grodzki, wieloletni arbiter żużlowy. Sędziował między innymi podczas meczów PGE Ekstraligi, a także podczas turniejów Grand Prix. Miał 54 lata.

Fot. Kraków w Pigułce

Informacja o śmierci polskiego sędziego żużlowego pojawiła się na stronie internetowej PGE Ekstraligi. Wojciech Grodzki przez długi czas zmagał się z ciężką chorobą. Ostatecznie walkę przegrał mając zaledwie 54 lata. Był jednym z najlepszych i najbardziej docenianych arbitrów w Polsce. Był synem znanego działacza żużlowego, Andrzeja Grodzkiego.

Wojciech Grodzki odnosił sukcesy nie tylko w kraju, ale również za granicą. Od 1996 roku miał status arbitra międzynarodowego, sędziował najbardziej uznawane turnieje, między innymi Grand Prix. Po sezonie 2018 zawiesił swoją karierę, aby skupić się na swoim zdrowiu.

Jeszcze w tym roku udało mu się zasiąść na stanowisku trenera podczas Puchary Europy do lat 19 w Żarnovicy. To było jedno z jego ostatnich działań zawodowych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]