Kiedy wypłaty 14. emerytury w 2021 roku?

Ustawa o 14. emeryturze czeka na prace komisji sejmowych i będzie procedowana na początku przyszłego roku. Jak przekazała Marlena Maląg , wypłaty zostaną przekazywane prawdopodobnie w czwartym kwartale 2021 roku. Zapewniła również, że środki są bezpieczne i będą wypłacane, bez względu na sytuację pandemiczną.

Fot. Pixabay

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg została zapytana w Programie Pierwszym Polskiego Radia o 13. i 14. emeryturę. Zapewniła, że jeśli chodzi o „trzynastkę” to już w tym roku była podjęta ustawa, na mocy której wypłacane były środki. Również w 2021 roku emeryci i renciści otrzymają świadczenia. Będzie to miało miejsce wiosną.

Jeśli chodzi o 14. emeryturę, Marlena Maląg przekazała, że w tej chwili projekt ustawy przeszedł przez rząd i czeka na prace komisji sejmowych. Procedowany ma być na początku 2021 roku, a wypłaty najpewniej trafią do świadczeniobiorców w czwartym kwartale przyszłego roku, czyli w listopadzie.  Minister zapewniła też, że pieniądze są zabezpieczone w budżecie zatem nikt nie musi obawiać się, że w związku z pandemią wypłaty mogą zostać wstrzymane lub przesunięte.

„Jesteśmy gotowi do realizacji, są zabezpieczone środki, w mojej ocenie to jest najważniejsze i gwarantuję, że jeżeli wysoka izba nie wniesie żadnych poprawek, to na pewno świadczenie to będzie realizowane.”

-tłumaczyła Marlena Maląg. Pełną czternastą emeryturę mają otrzymać osoby, których świadczenie nie przekracza 2900 złotych brutto. Pozostali również doczekają się wypłaty, jednak zgodnie z zasadą „złotówka za złotówkę”, będzie ona zmniejszona.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]