Które imiona wybierano dla dzieci w 2020 roku najczęściej?

Ministerstwo Cyfryzacji podało jakie imiona najczęściej zostawały nadawane dzieciom w 2020 roku. W klasyfikacji imin męskich i żeńskich niewiele zmieniło się w porównaniu do ubiegłego roku, wciąż w czołówce są te same imiona. Na pierwszym miejscu jeśli chodzi o córkę, rodzice wybierali imię Julia, o syna- Antoni. 

Fot. Pixabay

W tym roku rywalizacja pomiędzy imionami była bardzo zacięta, jednak w pierwszej trójce pojawiły się te same imiona, które „wygrały” w roku 2019. Różnica polegała jedynie na zamianie pierwszego i drugiego miejsca. 10 rodziców więcej nadało swojej córce imię Julia, które w 2020 roku zajęło pierwsze miejsce. Na drugim jest Zuzanna, która w poprzednim roku zwyciężyła. Na trzecim miejscu pozostała nieustająco Zofia. Kolejne miejsca to Hanna, Maja, Lena, Alicja, Oliwia, Maria i Laura.

Wśród wyboru imion dla chłopców niewiele się zmieniło. Pierwsze trzy pozycje są dokładnie takie same jak w 2019 roku! Jest to Antoni, Jan i Jakub. Na kolejnych widnieje Aleksander, Franciszek, Szymon, Filip, Mikołaj, Stanisław i Wojciech. Podano też mniej popularne, jednak bardzo oryginalne imiona. Były to między innymi Rebeka, Lotta czy Tymur.

Ministerstwo Cyfryzacji przy okazji przekazania informacji o najczęściej wybieranych imionach zachęcił, aby rejestrować narodziny przez internet. Jest to znacznie szybsze, proste i nikt nie jest narażany na wizyty w urzędach i ewentualne rozprzestrzenianie COVID-19. Ministerstwo przypomniało też, że według prawa nie należy nadawać dzieciom imion ośmieszających, a także powinno od razu wskazywać na płeć dziecka. W przeciwnym wypadku mogą zdarzyć się sytuacje, kiedy urząd stanu cywilnego odrzuci wniosek.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]