To koniec Idea Banku! Kto go teraz przejmie?

Ze względu na złą sytuację kapitałową Idea Banku S.A., został on przejęty przez Pekao S.A. Właśnie pojawił się komunikat banku. Jak zaznacza spółka, klienci nie muszą podejmować żadnych działań związanych z przeniesieniem rachunków. 

Bankowy Fundusz Grawitacyjny przekazał informację, że ze względu na bardzo złą sytuację kapitałową Idea Banku S.A, wszczęto jego przymusową restrukturyzację. W związku z tym już 3 stycznia 2021 roku należący do Leszka Czarneckiego banki zostanie przejęty przez Bank Pekao S.A.

„Kierujemy się przede wszystkim bezpieczeństwem środków deponentów, a w ocenie Funduszu przejęcie Idea Banku przez Bank Pekao S.A. w drodze przymusowej restrukturyzacji to najbezpieczniejsze rozwiązanie, które pozwala uniknąć upadłości i związanych z nią potencjalnych negatywnych skutków dla klientów banku, a także dla sektora finansowego w Polsce.”

-przekazał prezes BFG. Jak jednak zaznacza Bankowy Fundusz Grawitacyjny w komunikacie, klienci nie muszą podejmować żadnych działań w celu przeniesienia rachunków bankowych. Wszystkie depozyty klientów zostaną automatycznie przeniesione do banku przejmującego, łącznie z kredytami. Również działalność instytucji nie zostanie zawieszona, a wszystkie produkty pozostaną aktywne. Dobrą informacją dla posiadaczy konta w Idea Banku jest fakt, że nie zmienią się też numery rachunków bankowych, a dostęp do bankowości internetowej będzie wciąż aktywny bez konieczności zmiany loginu czy hasła.

Idea Bank S.A. powstał w 1991 roku i skierowany był głównie do obsługi finansowej małych podmiotów gospodarczych, czyli małych i średnich przedsiębiorstw.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]