Nie tylko Miller i Janda? Studenci ujawnią, kto był zaszczepiony na WUM?

W mediach społecznościowych pojawiła się strona ZUM na WUM. Jak twierdzą autorzy jest to „Strona prowadzona przez studentów w celu nagłaśniania wszelkich nieprawidłowości na WUMie. Piszemy o uczelni na poważnie i z humorem”.

„NAJNOWSZE INFORMACJE DOT. SKANDALU SZCZEPIONKOWEGO.

-> ponieważ w największych polskich mediach pojawiają się pewne niedokładności, uproszczenia itp. postanowiliśmy sami opisać najnowsze ustalenia.
Dzisiaj o godz. 15.00 odbyła się specjalna, nagła konferencja ministra Michała Dworczyka i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego dot. m.in. skandalu szczepionkowego na WUMie, o którym jako pierwsi pisaliśmy.
Chcielibyśmy podkreślić, że Min. Dworczyk mówił, że do incydentów doszło w Szpitalu WUM. Z naszych informacji wynika, że:
1. do szczepień doszło w Centrum Dydaktycznym WUM, a nie w Szpitalu.
2. Rektor WUM mógł być obecny podczas szczepień.
3. Incydent nie dotyczy tylko Krystyny Jandy. Mamy listę nazwisk gwiazd, które były szczepione w WUM. Chwilę jeszcze poczekamy – na ich samodzielne ujawnienie. Do rzekomej pełnej listy 18 z WUMu (tak nazwijmy gwiazdy zaszczepione w WUM poza kolejką) brakuje nam już tylko kilku nazwisk.
A co padło na konferencji? Poniżej najważniejsze wnioski:
Minister Dworczyk wskazał , że „informacje pojawiły się w mediach społecznościowych”. Hmmm polecamy się na przyszłość Panu Ministrowi ;D
Dodał, że szpital WUM przekazał część szczepionek osobom spoza grupy 0. Wśród zaszczepionych osób znalazły się osoby ze świata kultury. Poinformował, że Premier nakazał wyjaśnienie sprawy.
W dalszej kolejności:
Min. Dworczyk wskazał, że:
1. Naczelna Rada Lekarska 28.12.2020 r. skierowała pismo do Ministerstwa Zdrowia i do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w którym zwróciła się z sugestią, żeby w związku z okresem świątecznym w przypadkach, w których grozi niewykorzystanie wszystkich szczepionek, można było dopuścić do pewnych odstępstw od grupy „O”.
W konsekwencji NFZ 29.12 zwrócił się z pismem do Dyrektorów Szpitali, realizujących szczepienia dla personelu medycznego – które już zresztą publikowaliśmy (w komentarzu wrzucamy raz jeszcze). W piśmie wskazano, że do 6.01.2020 r. można szczepić dod. osoby (wymieniono: członków rodzin pracowników szpitali, pacjentów i ich rodziny).
Min. Dworczyk podkreślił właśnie na podstawie ww. pisma, że w wyjątkowych okolicznościach można zaszczepić np. pacjenta, który przebywa w szpitalu. Takie sytuacje powinny być jednak absolutnie wyjątkowe.
Min. Dworczyk stwierdził, że wszystko wskazuje na to, że w „szpitalu WUM doszło do bardzo poważnego nadużycia, polegającego na dopuszczeniu do grupy 0 osób, które nie powinny się tam znaleźć”.
Wyraźnie podkreślił także, że szczepionek na razie nie jest dużo. I nie jest to ŻADNA AKCJA PROMOCYJNA. A więc nasze twierdzenia, że to nie jest żadna akcja promocyjna okazały się prawdziwe, a informacje na stronie WUM (opublikowane jak zwykle po fakcie) są jedynie próbą obrony.
Minister Zdrowia dodał:
Absolutnie nie akceptujemy takiej postawy, że jakieś osoby są wybierane poza kolejnością (w sposób uprzywilejowany). Sprawę traktujemy bardzo poważnie.
Minister poprosił Prezesa NFZ o przeprowadzenie szczegółowej kontroli (rozpocznie się 4.01.2021 r.) w Szpitalu, czy też jednostkach związanych z WUM. Podczas tej kontroli odpowiednie osoby będą poszukiwały odpowiedzi na pytania:
1. jakie osoby zostały zaszczepione?
2. ile szczepionek zostało wykorzystanych na szczepienie medyków ?
3. jak wyglądała struktura tej grupy zaszczepionej?
4. oraz przeanalizują czy osoby spoza personelu medycznego, które zostały zaszczepione, zaszczepiono w ramach wykorzystywania nadwyżek, które uległy by zniszczeniu.
Jeśli kontrola wykaże wystąpienie nadużyć, MZ będzie oczekiwał, że Rektor WUM wyciągnie konsekwencje wobec osób, które podjęły te decyzje.
MZ podkreślił, że decyzje te były jednoznacznie BŁĘDNE, NIETRAFIONE i W ŻADEN SPOSÓB NIE PRZYCZYNIŁY SIĘ DO PROMOCJI SZCZEPIEŃ, a wręcz przeciwnie – do tworzenia wrażenia, że są jakieś uprzywilejowane grupy osób.” – czytamy we wpisie.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]