Trzecia fala rozpocznie się w czasie powrotu dzieci do szkół? „Właśnie wtedy ma nastąpić”

Specjaliści oceniają, że powrót dzieci do szkół w styczniu może być przedwczesny. Lekarze wciąż obawiają się trzeciej fali pandemii właśnie wtedy, kiedy dzieci mają powracać do placówek.

Fot. Pexels

Takiego zdania jest m.in. prof. Anna Piekarska z Katedry Chorób Zakaźnych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Słyszałam, że rozważany jest powrót najmłodszych do szkół i będzie to poprzedzone badaniami przesiewowymi u nauczycieli i myślę, że jednocześnie także szczepieniem nauczycieli. Jak kania dżdżu czekamy na uruchomienie edukacji, bo to – mówiąc kolokwialnie – rozwala gospodarkę i stosunki społeczne, ale myślę, że jest jeszcze za wcześnie, by podjąć tę decyzję – powiedziała PAP prof. Anna Piekarska.

Zdaniem wszystkich specjalistów szansą na powrót do normalności może być szczepionka. Problem w tym, że nie mamy jeszcze wystarczających ilości, by przystąpić do szczepień kluczowych grup społecznych. Na razie jesteśmy w trakcie szczepień grupy „0”, a więc lekarzy, pielęgniarek i wszystkich, którzy mają styczność z chorymi.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]