Ile jest zajętych łóżek i respiratorów w szpitalach? Jest raport!

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze informacje dotyczące dziennego raportu o koronawirusie. Przekazano dane dotyczące dostępności łóżek i respiratorów w szpitalach covidowych. 

Fot. Shutterstock

Dziś o godzinie 10:00 resort zdrowia podał najnowsze informacje dotyczące dostępności szpitalnych łóżek i respiratorów w szpitalach. Jak wynika z raportu, łącznie pacjentów zmagających się z wirusem SARS-CoV-2 w szpitalach jest 16 601. Łączna liczba łóżek dostępnych dla zakażonych wynosi 33 909. Oznacza to, że wciąż zajętych jest niewiele ponad połowę.

Przekazano również informację dotyczące pacjentów podłączonych do respiratorów. Jest ich 1588 z 3 002 dostępnych. Przypomnijmy, dzisiejsza liczba przypadków zakażeń COVID-19 wyniosła 6 945. Należy jednak pamiętać, że wczoraj było święto, a więc liczba wykonywanych testów była dużo mniejsza niż w innych dniach. Na koronawirusa zmarło ostatniej doby 18 osób i 84 z chorobami towarzyszącymi.

Pod koniec grudnia w Polsce ruszyły szczepienia przeciw COVID-19. Jako pierwsi zostali zaszczepione osoby z tzw. grupy 0, czyli pracownicy służb medycznych. Wczoraj Ministerstwo Zdrowia przekazało, że do tej pory skorzystało ze szczepień 47,6 tysięcy  osób. Rząd i eksperci apelują, że szczepienia mogą być jedyną skuteczną formą walki z COVID-19.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]