Norweskie media o wygranej Dawida Kubackiego: „Trafił na lepsze warunki”

Norweskie media wciąż nie mogą pogodzić się z wygraną Dawida Kubackiego podczas konkursu skoków narciarskich w Garmisch-Partenkirchen. Z Polakiem przegrał Norweg, Halvora Egnera Graneruda. Media zarzucają Kubackiemu lepsze warunki. 

By Ailura, CC BY-SA 3.0 AT, CC BY-SA 3.0 at, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76981030

Podczas skoków w Garmisch-Partenkirchen Dawid Kubacki w drugiej serii pobił rekord obiektu, pokonując aż 144 metry. Nie stracił pozycji lidera nawet po skoku prowadzącego w pierwszej serii Norwega, Halvora Egnera Graneruda.

Z werdyktem nie zgadzają się nowerskie media. Ich zdaniem podczas kilkuminutowej przerwy, podczas której jurorzy zastanawiali się nad obniżeniem belki z powodu poprawy warunków, uległy one znacznemu pogorszeniu, przez co Norweg nie miał takich warunków jak startujący wcześniej Dawid Kubacki. Potwierdzają to między innymi punkty, które otrzymali zawodnicy. Kubacki za warunki stracił 5,3 pkt, a Granerud  otrzymał 0,9 pkt.

„Dawid miał trochę szczęścia w finałowej fazie swojego skoku, kiedy to złapał trochę powietrza. Nie zmienia to jednak faktu, że jest nieprawdopodobnie dobry w lądowaniu takich skoków. Wówczas pokonanie go jest bardzo trudne.”

-powiedział natomiast trener norweskich skoczków, Alexander Stoeckl, doceniając pracę Dawida Kubackiego.  Sytuacja Polaków jest bardzo dobra i pomimo trudnych początków(kiedy omal nie zostali wyłączeni z turnieju), mają ogromną szansę na zwycięstwo.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]