Pod turystami na Morskim Oku załamał się lód!

Tatrzański Park Narodowy wydaje od wczoraj ostrzeżenia o cienkiej tafli lodu na Morskim Oku. Ostrzeżenia jednak nie przyniosły spodziewanego efektu bo strażnicy parku interweniowali co chwilę by przeganiać wchodzących na lód turystów. Wśród nich były nawet małżeństwa z małymi dziećmi.

Fot. Kraków w Pigułce

Jak informuje Tygodnik Podhalański dzisiaj na Morskim Oku, cienka warstwa lodu załamała się pod młodymi turystami z Ukrainy ok. 10 metrów od brzegu.

Turystom udało się w końcu dotrzeć do brzegu i wyjść z wody, ale strażnicy parku musieli interweniować dosłownie co chwilę by przepędzać kolejnych miłośników mocnych emocji wkraczających na cienką taflę.

Jak podaje TP wyobraźni zabrakło nawet małżeństwom z dziećmi. Zwykle wchodzili na lód by zrobić sobie zdjęcie. Straż Parku w ciągu godziny interweniowała ok stu razy przy przeganiać turystów z niebezpiecznego rejonu.

Morskie Oko w najgłębszym miejscu sięga 51 metrów. Apelujemy również o odrobinę rozsądku.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]