Wybrano najlepszego polityka 2020 roku!

Jak wynika z badania wykonanego przez Instytut Badań Pollster, dwie osoby zwyciężyły w plebiscycie na najlepszego polityka 2020 roku. Co ciekawe, są z dwóch zupełnie różnych opcji politycznych. Jeden i drugi uzyskał wynik 18% poparcia. 

Fot. Wojtek RADWANSKI and JANEK SKARZYNSKI / AF

W wyborach na najlepszego polityka 2020 roku w Polsce dwie osoby zajęły pierwsze miejsce, zyskując 18% poparcie. Jednym z nich jest Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i kandydat na stanowisko prezydenta Polski w 2020 roku. Co zaskakujące, tyle samo punktów procentowych zdobył też… Mateusz Morawiecki, obecnie urzędujący premier kraju.

Na podium jest również Szymon Hołownia, który uzyskał 12 punktów procentowych. Były prezenter telewizyjny i również kandydat na stanowisko prezydenta Polski pokonał tym samym obecnego prezydenta kraju, Andrzeja Dudę. Na Andrzeja Dudę zagłosowało jedynie 9% respondentów.

Kolejne miejsca to 8%- prezes PiS, Jarosław Kaczyński, 4%- były premier Donald Tusk i po 3%- Krzysztof Bosak i Władysław Kosiniak-Kamysz. Co ciekawe, 9% Polaków biorących udział w głosowaniu nie zagłosowało za żadnym politykiem, a aż 16% wybrało opcję „inny polityk”.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]