Zaszczepieni aktorzy tłumaczą z decyzji: „Miała być potrzebna i mądra akcja, a wyszło koszmarnie”

Wśród 18 osób, które zostały zaszczepione w ostatnim czasie, pomimo, że nie są medykami i nie zostały zakwalifikowane do grupy „0”,  jest między innymi Maria Seweryn czy Wiktor Zborowski. Aktorzy postanowili skomentować sprawę, wyjaśniając jak to się stało, że otrzymali preparat. 

Fot. Shutterstock

Krystyna Janda poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że została zaszczepiona przeciwko COVID-19, co wywołało lawinę komentarzy. Zaszczepiła się również jej córka, Maria Seweryn.  Zastanawiał wszystkich fakt jak to możliwe, jeśli żadna z nich nie jest medykiem i nie została zakwalifikowana do grupy „0”.  Preparat podano w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

W rozmowie z Polsat News Maria Seweryn również potwierdziła, że otrzymała szczepionkę i wyjaśniła dlaczego tak się stało. Na szczepienia pojechała wraz z ojcem, poruszającym się o kulach. Na miejscu nie było nikogo poza nimi, a lekarka zaprosiła ją mówiąc: „Skoro już pani jest, niech pani wejdzie, jest otwarta dawka”. Maria Seweryn przyznała, że nie jechała tam z zamiarem otrzymania szczepionki i nie miała poczucia, że źle postępuje. Zrozumiała, że jeśli tego nie zrobi, dawka zwyczajnie się zmarnuje. Dodała, że nie pomyślałaby, że wyjdzie z tego taka afera i teraz tego żałuje.

Zaszczepiony został również aktor Wiktor Zborowski. Jak ustalił Polsat News, to Krystyna Janda dzwoniła do aktorów seniorów jeszcze przed świętami z propozycją szczepień. Mieli oni zostać ambasadorami akcji promującej szczepienia. Zborowski krótko skomentował całe zamieszanie, mówiąc:

„Miała być potrzebna i mądra akcja, a wyszło koszmarnie. Ja nie czułem, że się gdzieś wpycham czy sobie coś załatwiam. (…) WUM wystosował takie zaproszenie do teatru do Kryśki Jandy i teatr to koordynował.”

Minister zdrowia Adam Niedzielski już wczoraj zabrał głos w tej sprawie, mówiąc, że jest zdegustowany postępowaniem władz WUM. Dodał, że zlecił Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia pobranie wyjaśnień i nie takie standardy powinna promować uczelnia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]