Lawina porwała troje turystów w Tatrach!

W sobotę w Tatrach z Wrót Chałubińskiego zeszła lawina porywając troje turystów. W Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego a także ostrzeżenia przed porywami silnego wiatru. Ratownicy i strażnicy Tatrzańskiego Parku Narodowego mieli wczoraj ręce pełne roboty.

Fot. Kraków w Pigułce

W Tatrach wciąż obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. Ratownicy apelują o ostrożność a najlepiej o zrezygnowanie z górskich wypraw.

W sobotę z Wrót Chałubińskiego zeszła lawina porywając troje turystów. Śnieg na szczęście nie zakrył ich ale jak informuje Radio Kraków, jedna kobieta doznała poważnych obrażeń.

Trudne warunki pogodowe i silny wiatr sprawiły, że do poszkodowanych nie było możliwe dotarcie śmigłowcem.

Poszkodowana kobieta doznała urazu miednicy oraz uda.

Ratownicy w sobotę wyruszali na pomoc turystom jeszcze kilka razy, w rejon grani Ornaku i Siwej Przełęczy do turysty, którego porwał wiatr a także do czwórki turystów, którzy utknęli w rejonie Żlebu pod Krzyżnem.

Strażnicy TPN mieli za to mnóstwo pracy nad Morskim Okiem. Turyści beztrosko wchodzili na taflę lodu by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Turystów ignorujących ostrzeżenia było tak dużo, że strażnicy nie zdążyliby wypisywać mandatów. Skupili się jedynie na bezpieczeństwie pozostałych i przeganiali ich z cienkiej tafli lodu.

Gdy jedni schodzili, na lód na Morskim Okiem wchodzili następni, nawet małżeństwa z dziećmi.

Lód w końcu załamał się 10 metrów od brzegu pod dwójką młodych miłośników emocji. Na szczęście udało im się dotrzeć do brzegu o własnych siłach.

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]