Czy dzieci wrócą do szkół 18 stycznia? Minister zdrowia odpowiada

Adam Niedzielski w porannej rozmowie z RMF FM odpowiedział na pytanie dotyczące powrotu dzieci do szkół. Zaznaczył, że decyzja w tej sprawie zostanie podjęta najwcześniej za tydzień. Wtedy okaże się jak święta i sylwester wpłynął na liczbę nowych zakażeń COVID-19.

Fot. Shutterstock

Dziś w całej Polsce rozpoczęły się ferie zimowe, które potrwają  do 17 stycznia 2020 roku. Jak zapowiadano, od 18 stycznia dzieci stopniowo będą wracać do nauki stacjonarnej. Jako pierwsi mieli do szkół wrócić uczniowie klas 1 -3 szkoły podstawowej. Czy tak się na pewno stanie? Na to pytanie odpowiedział na antenie RMF FM minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Minister zdrowia zaznaczył, że decyzja w sprawie powrotu dzieci do szkół jeszcze nie została podjęta. Najprawdopodobniej będzie to miało miejsce za tydzień, kiedy okaże się jak święta i sylwester wpłynęły na liczbę zakażeń w kraju. Jeśli utrzyma się ona na poziomie 10 tysięcy, najmłodsi uczniowie najpewniej będą mogli zakończyć zdalne nauczanie.

Adam Niedzielski dodał jednak, że zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest to dobra informacja, ponieważ na pewno zarówno rodzice, jak i dzieci chcieliby poznać decyzję z większym wyprzedzeniem. Natomiast na tę chwilę nie ma innej możliwości zdecydowania o powrocie dzieci do szkół poza stałą kontrolą dobowej liczby zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]