Jurek Owsiak zabiera głos w sprawie szczepień. Zwraca uwagę na inny aspekt

Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zabrał głos w sprawie szczepień osób spoza grupy zero, wśród których pojawiło się kilkunastu ludzi kultury i sztuki. Jurek Owsiak zwrócił jednak uwagę na inny aspekt całej sytuacji.

By Zorro2212 – Praca własna, CC BY-SA 3.0.

Burza wokół szczepień osób spoza grupy zero nie cichnie. Kolejny artyści przyznają się do tego, że otrzymali dawkę szczepionki w przychodni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wśród nich jest Magda Umer, Michał Bajor, Krystyna Janda czy Andrzej Seweryn. Minister zdrowia zarządał kontroli NFZ, rząd chce skierować sprawę do prokuratury.

Sprawę komentują dziennikarze i eksperci, których zdania są bardzo podzielone. Część staje po stronie artystów, uważając, że władza źle przygotowała się do całego procesu szczepień. Inni są wyraźnie oburzeni zachowaniem ludzi kultury. Głos w sprawie zabrał też Jerzy Owsiak, prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na wstępie zaznaczył, że on nie skorzystał ze szczepień poza kolejnością, ani nikt z jego otoczenia. Nie dostał nawet takiej propozycji. Zwrócił jednak uwagę na inny aspekt całej sytuacji.

„Przez trzy dni czytam i rozmawiamy z żoną o tym, jak nakręca się spirala złości, hejtu i pomówień z ust ludzi, którzy piętnując mają się za strażników sprawiedliwości. To wszystkich tych wyczulonych na szacher-macher proszę o pytanie o 200 milionów złotych na respiratory, które miały ratować zdrowie i życie ludzkie, a których nie ma, a osoby za to odpowiedzialne postanowiły zająć się czymś innym. Bałagan systemowy w sprawie szczepionek to pikuś przy tej historii, tak ewidentnie kryminalnej, a jednak niemającej żadnych konsekwencji – tutaj proszę o Wasz oburzony ton ludu!”

-napisał w mediach społecznościowych Owsiak.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]