Minister Edukacji ujawnia plan na powrót do szkół. Stawia warunek

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek zapewnił, że zarówno cały rząd, jak i jego resort przygotowują się do powrotu nauki stacjonarnej. Zastrzega jednak, że ostateczna decyzja zależy od sytuacji epidemiologicznej.

Przygotowujemy się do tego, żeby 18 stycznia najmłodsi uczniowie z klas I-III wrócili do szkół – zapewnił minister w rozmowie z TVP Lublin.

Przemysław Czarnej powiedział, że w przyszłym tygodniu ruszą wielkie testy nauczycieli. 190 tys. nauczycieli klas I-III zostanie poddane testom. To przygotowanie do otwarcia szkół, jednak czy tak się stanie okaże się dopiero za jakiś czas.

Myślę, że w piątek, na koniec tego tygodnia, będziemy informować o tym ostatecznie dyrektorów szkół. Mamy przygotowane wszystkie rekomendacje dotyczące bezpieczeństwa – dodał minister Czarnek. W perspektywie parunastu tygodni szef resortu ma nadzieję na powrót wszystkich uczniów do szkół i studentów na uniwersytet.

Zgodnie z zapowiedzią ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, jest to realne, jeżeli liczba zakażeń utrzyma się na poziomie ok. 10 tys. dziennie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]