Pijany, pchał swój samochód autostradą… ponieważ brakło mu paliwa

43-latek jechał z Krakowa do Rzeszowa, do znajomych, by złożyć noworoczne życzenia. W samochodzie był przygotowany szampan, niestety około godziny 21, na 480 kilometrze autostrady A4 w samochodzie brakło paliwa. Początkowo mężczyzna próbował pchać swoje bmw do najbliższego zjazdu (oddalonego o 15 km), jednakże po chwili zrezygnował i próbował wezwać pomoc.

Fot. Policja

Tymczasem pomimo niewielkiego ruchu na autostradzie do dyżurnego tarnowskiej Policji wpływały zgłoszenia o mężczyźnie, który pcha samochód i stwarza zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Gdy na miejsce podjechał patrol tarnowskiej drogówki, wszystko okazało się jasne. Mieszkaniec Krakowa, który wybrał się w trasę i nie sprawdził poziomu paliwa w swoim aucie wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu.
Sylwester oraz Nowy Rok kierowca spędził w pomieszczeniach dla zatrzymanych a po wytrzeźwieniu policjanci z komisariatu w Mościcach przedstawili mu zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.
Za takie nieodpowiedzialne zachowanie 43-latek stracił swoje uprawnienia, a dodatkowo grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]