Sceptycy daliby się zaszczepić za…gotówkę. Jakie kwoty wchodzą w rachubę?

To żadna nowość, że dla pieniędzy człowiek zdolny jest do zmiany swoich poglądów. Okazuje się, że nawet sceptycy w kwestii szczepień przeciw COVID-19 daliby się zaszczepić gdyby zachęcono ich gotówką. 

Fot. Pixabay

Według badania przeprowadzonego przez UCE RESEARCH i SYNO Poland dla Gazety Wyborczej aż 43,8 proc. Polaków nie zamierza się zaszczepić.

Zwolenników szczepień przeciw COVID-19 jest niewiele mniej bo 43,4 proc.

Wedle badań kampanie promocyjne oraz zachęty rządu wcale nie są pomocne i przekonujące. Za to 10 proc. respondentów przeciwnych szczepieniom przyznało, że zmieniliby zdanie jeśli trafiły by do nich odpowiednie argumenty.

Jak wiadomo, najlepszym argumentem są pieniądze co też przyznali ankietowani. Wśród kwot, które mogłyby przyczynić się do zmiany zdania na pierwszym miejscu respondenci podawali 500 zł. Nieco mniej respondentów wyceniła zmianę zdania na tysiąc zł. Na trzecim miejscu pojawiły się przedziały 200-500 oraz 700-1000 zł.

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]