Wiceminister sprawiedliwości: „Zgłaszamy rektora WUM do prokuratury”

Wiceminister sprawiedliwości zabrał głos w głośnej sprawie dotyczącej 18 osób kultury i sztuki, którzy zostali zaszczepieni poza kolejnością. Michał Woś zapowiedział, że sprawa zostanie głoszona do prokuratury, a rektor WUM za to odpowie. 

Fot. Shutterstock

27 grudnia w Polsce rozpoczęły się szczepienia przeciwko COVID-19. Jako pierwszy skorzystać z nich mógł personel służby zdrowia. Zapisy na szczepienia w grupie „0” zostały przedłużone do 14 stycznia 2021 roku. W następnej kolejności ze szczepień skorzystają seniorzy, nauczyciele czy służby mundurowe. Natomiast osoby spoza grup priorytetowych będą mogły zapisać się na szczepienia od 15 stycznia.

W ostatnich dniach pojawiły się jednak informacje dotyczące szczepień ludzi kultury i sztuki, które zostały wykonane poza kolejnością. Wśród osób, które potwierdziły, że otrzymały pierwszą dawkę preparatu jest między innymi Krystyna Janda, Maria Seweryn, Wiktor Zborowski czy Michał Bajor. Znani artyści tłumaczyli, że zgodzili zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień.

Teraz głos w tej sprawie zabrał wiceminister sprawiedliwości, Michał Woś. Na swoim oficjalnym profilu na Twitterze zapowiedział, że sprawa zostanie skierowana do prokuratury.

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]