Wydano ostrzeżenie. Chodzi o posiadanie maseczek podczas rezonansu magnetycznego!

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków ostrzega przed zakładaniem maseczek podczas wykonywania badania rezonansu magnetycznego. Wszystko ze względu na to, że niektóre maseczki posiadają metalowe elementy, które mogą doprowadzić do poparzeń. 

Fot. Pixabay

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków wydała oświadczenie dotyczące posiadania na sobie maseczki z metalowymi elementami podczas wykonywania badania obrazowego rezonansu magnetycznego szyi. Jak tłumaczy FDA, metal znajduje się w zginanych częściach maseczek w okolicy nosa, na zszywkach łączących maseczkę z gumką, a także może pojawić się na powłoce antybakteryjnej złożonej z nanocząsteczek.

Podczas badania część maseczki zawierająca nawet najmniejsze ilości metalowych elementów może się rozgrzać i doprowadzić nawet do poparzenia pacjenta. Dlatego agencja apeluje zarówno do osób udających się na badania, jak i do lekarzy i radiologów, aby dokładnie sprawdzali pacjentów przed rozpoczęciem rezonansu. Można również zastosować inny środek ochrony twarzy, który nie zawiera metalowych elementów.

Jak wiadomo, podczas rezonansu należy zdjąć z siebie wszystkie metalowe akcesoria, między innymi pierścionki, bransoletki czy naszyjniki. Wszystko ze względu na bezpieczeństwo, ponieważ metalowe przedmioty ulegają sile pola magnetycznego, przez co mogą uszkodzić ciało. Elementy z metalu mogą też dać niewyraźny obraz na monitorze.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]