Jedno obostrzenie przedłużone. Jest projekt rozporządzenia

Do 6 stycznia 2021 roku miał obowiązywać zakaz lotów z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Wszystko skazuje na to, że zostanie przedłużone przynajmniej do 13 stycznia.

Fot. Shutterstock

Zakaz lotów obowiązuje od 22 grudnia 2020 roku w związku z wykryciem nowej mutacji Koronawirusa na terenie Wielkiej Brytanii.

„W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS CoV-2 istnieje konieczność skorzystania z prawa do wprowadzenia zakazów w ruchu lotniczym, niezbędnych ze względu na bezpieczeństwo Rzeczypospolitej Polskiej, w celu minimalizacji zagrożenia dla zdrowia publicznego” – czytamy w projekcie rozporządzenia Rady Ministrów.

Projekt przewiduje wyjątki. W rozporządzeniu można przeczytać, że zakaz nie będzie stosowany do samolotów wykonujących loty międzynarodowe m.in. na zlecenie Prezesa Rady Ministrów; za zgodą Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego; realizowane na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wojsk obcych w rozumieniu ustawy z 23 września 1999 r., wyczarterowane przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]