Nowe przepisy dotyczące ferii. Dziś wchodzą w życie

Od 4 stycznia rozpoczęły się ferie zimowe. Zgodnie z decyzją rządu, w tym roku odbywać się będą w jednym terminie. W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia znoszącą zakaz przemieszczania się nieletnich.

Zgodnie z poprzednim rozporządzeniem dzieci do 16. roku życia nie mogły samodzielnie, bez opieki osoby dorosłej przemieszczać się w godzinach 8-16. Zakaz przewidywał kilka wyjątków.

Teraz wykreślono paragraf 9, który mówi o przebywaniu na świeżym powietrzu. – Mamy okres ferii, tych ferii, które niestety nie są takimi prawdziwymi feriami, jakie pamiętamy, jakie mogliśmy spędzać w górach, w śniegu, zjeżdżając na nartach. Chcielibyśmy jednak dać możliwość korzystania ze świeżego powietrza i tego, żeby dzieci w tych godzinach 8-16 mogły po prostu przebywać samodzielnie poza miejscem zamieszkania – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]