Pierwsza dymisja na WUM w związku z aferą szczepionkową!

Jak poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski po pierwszym dniu kontroli na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym jedna osoba już podała się do dymisji. 

Fot. Kraków w Pigułce

O wstępnych wynikach kontroli na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym prowadzonej od poniedziałku, poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski na porannej konferencji.

Już po pierwszym dniu kontroli Adam Niedzielski zarzuca władzom WUM kluczenie ws. szczepień poza kolejnością. Chodzi o początkowe deklaracje władz uczelni, że nie wiedziały o takim procederze oraz późniejsze prostowanie tych wypowiedzi a także o deklaracje Krystyny Jandy o uczestnictwie rektora uczelni przy szczepieniach celebrytów.

„Apeluję do władz WUM, aby nie unikały odpowiedzialności. Odwaga przyznania się do winy jest również honorowym rozwiązaniem.” – powiedział minister na konferencji.

Dodał również, że jedna osoba z WUM już podała się do dymisji.

Poinformował także, że „Nie znaleziono śladu żadnej umowy, deklaracji czy informacji dot. planów przeprowadzenia akcji promocyjnej, w ramach której miałyby szczepić się osoby znane.”

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]